Kuchyňské materiály

_

V dnešní době je tolik možností, kombinací materiálů a prvků. Co z toho si vybrat? Pomůžeme Vám najít vhodný materiál pro vysněnou kuchyň, která získá obytný charakter a zvýší osobní komfort uživatele.

Kuchyňské materiály v naší nabídce

_

Lamino desky – neboli LTD jsou základním materiálem kuchyní i nábytku obecně. Velkoformátové desky mají různé tloušťky, dekory i povrch.  Jedno mají ale společné.  Tato cenově nejpříznivější varianta je vždy  oblepena hranou.  Kuchyňská dvířka z lamina budou mít vždy pouze hladký tvar, ale skýtá nepřeberné množství barevných kombinací, lesku, matu, dřevo dekorů i možných hran, což umožňuje přizpůsobit barvu kuchyňské linky téměř každému interiéru.

Fóliovaná dvířka – jsou vyrobena z MDF desky, upravena frézováním a následně potažena PVC, PP a PE folií různých imitací dřevin, tak i v UNI barvách lesklých i matných. Fólie je vždy celistvě přetažena přes hranu dvířek. Výhodou tohoto provedení je rozsáhlý sortiment tvaru frézování, barevná a tvarová stálost, snadná údržba a dokonalá imitace zvoleného dekoru. Kuchyně s foliovými dvířky dokáže věrně imitovat dražší provedení kuchyně, ať už moderní či klasické.

Akrylátová dvířka – patří k moderním trendům nábytkového designu. Jsou vhodná i do vlhkého prostředí. Hladký povrch, vysoký lesk, sametový mat a stálobarevnost – to jsou jejich hlavní přednosti. Silná čelní akrylátová vrstva dvířkům propůjčuje stálou barevnost a vysokou odolnost proti poškrábání. Téměř různých 40 dekorů v naší nabídce doplňuje možnost dekorativního tisku Overface, jenž umožňuje aplikovat na dvířka libovolný grafický motiv. Na přání akrylátová dvířka doplníme frézováním. U vybraných dekorů nabízíme možnost 3D hran.

Lakovaná dvířka – uspokojí i nejnáročnější zákazníky. Za svou eleganci vděčí mnohonásobné vrstvě vysoce tvrdého laku, jehož stoprocentně hladký a bezpórovitý povrch navíc splňuje i nejnáročnější hygienická kritéria. Můžeme Vám nabídnout dvířka hladká, profilovaná či se zaoblenou hranou. Dvířka vyrábíme z MDF desky a lakujeme odolným polyuretanovým lakem v odstínu dle vzorkovnice RAL, na výběr je škála tisíce barevných odstínů. V závislosti na designu kuchyně je možno volit matnou či lesklou povrchovou úpravu laku.

Kuchyně z masivu – cítit teplo pravého dřeva je někdy srdeční záležitostí. Dvířka z masivu, popřípadě v kombinaci s dýhou mohou být mořena do různých odstínů, i zde je samozřejmostí dokonalá povrchová úprava polyuretanovými laky s ochranným UV filtrem. Nejčastěji používaným dřevem je buk, dub, olše, javor, bělený javor, americká třešeň či americký ořech v různých tónech moření. Je možné dohodnout i jiné provedení.

Patina – označuje povrch předmětů změněný vlivem dlouhodobého působení vzduchu či vody, nebo opakovaným užíváním. Je působivá, zvýrazňuje plastičnost, a proto se vytváří i uměle. Toho často využívá moderní architektura, sochařství či interiérový design.

Pokud zákazník touží po rustikálním bydlení či chaloupce v provensálském stylu, není lepší volby. K dispozici jsou 4 druhy patiny. Jejich společnou předností je jedinečný vzhled. Patina se dělá ručně, a proto ani jedna dvířka nejsou stejná, nábytek proto působí velmi originálně a autenticky.

Patinovaná dvířka bereme od firmy Trachea, která je v současnosti nejlepší na trhu na tyto dvířka dává záruku 7 let.

Tisk parciálním lakem – parciální lak umí vtisknout punc luxusu a elegance každému matnému povrchu. Různé – i velmi jemné – motivy nenápadně vystupující do prostoru povýší zdobenou nábytkovou plochu na působivý designový doplněk.